15 Gra që Ditën e Dasmës u Përballën me Atë që më Pak e Prisnin

© Mariah Krafft / Unsplash

Edhe përkundër të gjitha përgatitjeve para festave, ndonjëherë dasmat nuk shkojnë fare siç ishte planifikuar fillimisht. Madje disa prej nesh përfitojnë nga kjo: një ndodhi e paparashikuar ndonjëherë i shton erëz një feste të rafinuar.

Ne ndeshëm në një temë interesante nga përdoruesit e internetit, dasmat e të cilëve shkuan në drejtim të paparashikuar në një moment.

Në dasmën tonë morën pjesë një grup të afërmsh të largët, të cilët mezi i njihnim. Ata hëngrën të gjithë ushqimin dhe u larguan ndërsa ne po bënim foto. Fotografi, siç doli më vonë, fotografoi kryesisht vetëm nënën time. © taxflamingo / Reddit

Fotografët në dasmën tonë ishin një burrë dhe një grua që nuk bënin gjë tjetër veçse fyheshin me zë të lartë mes tyre. Ishte shumë e turpshme ta shikoje këtë. © Altruistic_Peach_791 / Reddit

Në dasmë më fluturuan 2 bletë poshtë fustanit dhe më thumbuan në vendet më interesante. Teksa po i kërkonim, tre fotografë pa pushim fotografuan gjithçka që po ndodhte. Dhe ja ku jam ulur kështu me fustan poshtë të cilit mezi duroj nga dhembja. Si rezultat, më pas e kalova gjithë festën në pako akulli. © Giannandco / Reddit

Punonjësja e gjendjes civile që na martoi, jo vetëm më mori dhe më shkroi një serenatë, por edhe e këndoi para të gjithëve. Ne nuk u përgatitëm për një kthesë të tillë paraprakisht, kështu që u ndjemë shumë, shumë në siklet. © happysewing / Reddit

Bashkëshorti im humbi unazën dhe pavarësisht faktit që i kërkova të mos kërkonte më, kaluam rreth një orë nga koha jonë duke u përpjekur ta gjenim burrin tim. Në këtë kohë, fotografi u largua dhe ne nuk patëm kohë as të bënim një foto të gjithë së bashku. © puggle_mom / Reddit

Kam shumë frikë nga merimangat. Dhe tani, imagjinoni, një prej tyre më ra në gjoks nga një tendë, pikërisht kur unë dhe bashkëshorti im trajtuam njëri-tjetrin me një tortë dasme. Torta përfundoi në fustanin tim, dhe unë u martova me një fustan të mbuluar me krem ​​çokollate. © tinamarie85 / Reddit

Motra ime u ul në suitën e muajit të mjaltit sepse nuk donte të ishte mes të ftuarve. Dhe më pas ajo njoftoi gjithashtu shtatzëninë e saj pikërisht në mes të festës. Kanë kaluar 12 vjet nga ajo ditë dhe burri im ende e kujton atë që më ndodhi. © CuppCake529 / Reddit

Në dasmën time, vjehrra ime ishte e çuditshme sa mundi. Përveç faktit që në të gjitha fotografitë e dasmës ajo qëndronte me një fytyrë thellësisht të trishtuar, ajo përsëri e çoi motrën time në një qoshe dhe i dëshmoi me kokëfortësi diçka asaj gjatë gjithë mbrëmjes. Qershia mbi tortë: Në orën 3 të mëngjesit, vjehrra ime thirri suitën tonë të muajit të mjaltit. © queenoreo / Reddit0

Burri im dhe unë vendosëm të martoheshim në një fushë të hapur nën një pemë molle, por nuk morëm parasysh që ka një numër të madh kriketash. Si rezultat, ata u ngjitën nën rrobat tona dhe madje u hodhën mbi flokët tanë. Më shpëtuan shoqërueset e nuses, të cilat për disa minuta më pas nxorrën insektet nga fundi. Por unë nuk ankohem: thonë se kriket sjellin fat. © owls_and_eclipses / Reddit

U martuam në shtëpinë e nënës sime – në oborrin e shtëpisë me një belveder. Dhe gjithçka do të ishte mirë, vetëm kamerierja mendoi thellë për diçka dhe harroi një nga pjatat në furrë. Si rezultat, dasma jonë ishte një zjarr. Fjalë për fjalë. Por gjetëm një rrugëdalje dhe tani kemi fotot e dasmës me zjarrfikësit. © EnvironmentalLuck515 / Reddit

Kur babai më çonte me makinë në dasmë, ai thoshte gjatë gjithë rrugës: “A je i sigurt që dëshiron të martohesh? Mund të të çoj kudo, vetëm më thuaj.” Në një moment, madje mendova ta dëgjoja. © 40yroldcatmom / Reddit

Ndërsa përgatitej për dasmën, nëna ime solli shoqen e saj te grimierët dhe parukierët e mi për të bërë flokët dhe grimin e saj. Më duhej të paguaja për këtë kënaqësi. Gjithashtu, limuzina e dasmës nuk mbërriti kurrë dhe koordinatori i ngjarjes na qortoi që ishim vonë në dasmën tonë. © BonnieviewDrive / Reddit

Kam bërë një dasmë shumë modeste, të cilën e kam organizuar vetë. Prindërit e mi ishin padyshim të ofenduar nga shkalla e saj, megjithëse nuk ndihmuan aspak në përgatitjen e festës. Kështu, nëna ime u tha të gjithë të pranishmëve se do ta organizonte patjetër vetë dasmën time të radhës. Dhe se do ta bënin atë shumë më të mirë se të parën. © SigourneyReaver / Reddit

Në mes të dasmës, vjehrra filloi t’i fliste me zë të lartë njërit prej të ftuarve. Ajo, ju shikoni, kishte nevojë urgjente për të mësuar se si të merrte një makinë të re. Vjehrrës iu kërkua të heshtte, por ajo nuk u dorëzua. Doli që ajo veproi kaq pa ceremoni vetëm sepse nuk e zgjodha si shoqëruese të nuses. © 00humansperson00 / Reddit

I dashuri i mamit, teksa transportonte tortën e dasmës, e ktheu në një lëmsh të vazhdueshëm, por në vend që të kërkonte falje, thjesht tha: “Ja ku është torta juaj e shkatërruar. Shijojeni.” © Linney_G / Reddit