21 Pozicione Gjumi që Zbulojnë të Vërtetën e Jetës Tuaj Dashurore

Të gjitha ngjarjet në jetën tonë janë të lidhura. Një film që keni parë para se të shkoni në shtrat, për shembull, mund të ndikojë në pozicionin tuaj të gjumit.

Dhe besojeni ose jo, pozicioni juaj i gjumit mund të zbulojë disa detaje rreth jetës tuaj dashurore në të ardhmen.

Hidhuni një sy pozicioneve në të njerëzit flejnë më shpesh dhe çfarë zbulojnë ato pozicione gjumi për marrëdhëniet brenda një çifti!

21. King Kong

Rruga juaj e dashurisë do të jetë e gjatë dhe e vështirë, por kur jeni së bashku ju nuk mund të frikësoheni nga paragjykimet, stereotipat dhe dënimi i të tjerëve.

Ju e dini se fuqia e dashurisë është në anën tuaj.

20. Të koklavitur

Marrëdhënia e këtij çifti ngjan me një përrallë të mrekullueshme derisa të vijë koha për të pastruar shtëpinë. Edhe pse flokët e saj janë magjikë, magjia është kudo!

19. Atleti

Jeta juaj familjare është si një kuti me çokollata, është plot me surpriza. Një nga surprizat më të mëdha është kur gjëra të tjera të rëndësishme fillojnë të ndodhin në mes të natës, pikërisht në shtratin tuaj.

Nëse ndodh shpesh, përpiquni t’i përqafoni fort dhe të pëshpëritni në veshin e tyre, duke i qetësuar.

18. Hachi: Përralla e një qeni

Ju dini se si ta ruani paqen e lumturisë së familjes tuaj me dashurinë dhe besnikërinë tuaj të sinqertë.

Mjaft fletët gjumë, gjumashë! Një qenush i mirë po pret për ju.

17. Z. & Znj Smith

Ju keni qenë së bashku jo për një kohë të gjatë, por ju duket se jeni pak të lodhur nga martesa juaj. Dhe nganjëherë ju dëshironi ta zhdukni njëri-tjetrin.

Ndoshta ju duhet të ndryshoni diçka në jetën tuaj? Si thoni për perdet? Do ta shihni, ndoshta është faji i tyre.

16. Kung Fu Panda

Motoja juaj në çift është: “Nuk ka rastësi në këtë botë.” Ju e dini me patjetër se nuk ka përbërës sekret të dashurisë.

Për të gjetur dikë të veçantë, ju vetëm duhet të shikoni nga afër ata që keni përreth vetes. Sepse personi juaj i veçantë mund të jetë para syve tuaj.

15. Paranormal Activity

Nuk do t’i quanim marrëdhëniet tuaja paqësore dhe të pakujdesshme, por ju jeni patjetër plot me imagjinatë. Kush do ta kishte menduar vendosjen e një kamera në dhomë gjumi?

14. Mbreti Luan

Hakuna Matata” janë fjalët që mund të zgjidhin të gjitha problemet e jetës suaj.

Dhe nuk mund ta kuptoni vërtet se përse të afërmit tuaj gjithmonë jua kujtojnë përgjegjësinë. Meqë ra fjala, cilat janë ato?

13. Pulp Fiction

Për vëzhguesit e jashtëm, marrëdhëniet tuaja mund të duken krejtësisht të çmendura, por gjëja kryesore që duhet të kujtoni është se ju e kuptoni përsosmërisht njëri-tjetrin në mënyrën tuaj të veçantë.

12. It

A jetoni në frikë të vazhdueshme se mos bëheni dështakë në jetë? A doni gjithmonë të ikni nga diçka?

Në të vërtetë, do të preferonit të kaloni kohë me disa shokë të ngushtë në vend që ta humbisni kohën në festa pa fund të zhurmshme.

Një këshillë të vogël: gjithmonë hiqeni makijazhin para se të shkoni në shtrat!

11. Aladdin

Qëkur keni qenë fëmijë, njerëzit ju kanë thënë se do të martoheshit me njerëz të gjakut mbretëror, por ju keni rënë në dashuri me një djalë të thjeshtë që ka një zemër të mirë.

Ju keni një marrëdhënie vërtet magjike e cila ka zgjatur më shumë se 1.001 netë dhe ato janë aq të ndritshme e të bukura.

10. 300 Spartanët

Ju mund të dukeni të brishtë dhe të dobët, por ju patjetër mund t’i dilni zot vetes tuaj.

Ju mbroni hapësirën tuaj personale dhe nuk lini këdo aty. Nëse vazhdoni të veproni në këtë mënyrë, do të humbni mundësinë për një jetë të lumtur dashurore.

9. Fight Club

Intrigë, kaos, internet, lojëra dhe punë, përpiqeni ta thyeni në mënyrë të dëshpëruar ciklin vicioz të jetës tuaj të mërzitshme që bëhet më e shkurtër me çdo minutë që kalon.

Mos harroni rregullin kryesor të pagjumësisë: Mos shkruani kur nuk mund të flini!

8. Spider-Man

Secili prej jush dëshiron ta kthejë botën me kokë poshtë për hir të personit të rëndësishëm në jetën tuaj.

Dhe kush do t’ia dijë që shtëpia nuk është e pastër?

7. La La Land

E gjithë jeta juaj është vetëm jazz, por mos harroni se faturat e papaguara nuk janë edhe aq romantike.

6. Alien

Ndonjëherë mendoni se vetmia është shumë e madhe për ju dhe shokët tuaj të vetëm janë krijesat e çuditshme nga e kaluara juaj. Ama mbani mend se të gjithë meritojnë të jenë të lumtur!

Mos harroni, madje edhe macja më e ëmbël mund të kthehet në një përbindësh, nëse nuk e ushqeni atë në kohë.

5. Epoka e akullnajave

Mungesa e sigurisë dhe besimit në të ardhmen tuaj ju ka mësuar ta vlerësoni ngrohtësinë dhe kujdesin e të dashurit tuaj.

Por mos harroni të blini një batanije më tepër. Ky person i rrallë e ka të vështirë t’i mbijetojë dimrit.

4. Drakula

A i pëlqeni romanet gotikë dhe ëndërroni mbi një të huaj të rrezikshëm? Ndoshta është koha për t’i dhënë një djali të mirë një shans për ndryshim!

Ka kaq shumë njerëz që dëshirojnë të ngrenë nervat e dikujt tjetër. Pse keni nevojë për një shushunjë personale?

3. Titaniku

Asgjë në këtë botë nuk mund t’ju ndajë. Dashuria juaj do të jetojë derisa zemrat tuaja të ndalen dhe ajsbergët të notojnë në det.

2. Pesëdhjetë Hijet e Grey-t

Ju jeni mësuar t’u dorëzoheni të tjerëve në punë dhe në marrëdhënie personale dhe nuk mund të kuptoni atë që në të vërtetë dëshironi për veten tuaj.

Ju duhet të ndaloni zvarritjen e jetës tuaj për hir të miratimit të njerëzve të tjerë.

1. The Godfather

Karakteret tuaja përleshen si mafiozët në një film italian, por familja është e shenjtë për të dy. Nëse nuk i keni propozuar ndoshta tani është pikërisht koha e duhur.