7 Gjërat që Joaquin Phoenix dhe Rooney Mara na Kujtojnë për Dashurinë

© AFP / EAST NEWS © AFP / EAST NEWS

Kohët e fundit, interneti shpërtheu me fotografi të Joaquin Phoenix dhe Rooney Mara duke vepruar si çifti më i dashur në çdo ngjarje ku morën pjesë, dhe është e vështirë të qëndrosh indiferent ndërsa i shikon.

Në realitet, çifti janë bashkë prej disa vjitesh dhe, pasi të njiheni me marrëdhëniet e tyre pak më mirë, do të shihni se ato përshtaten shumë bashkë. Phoenix dhe Mara ekzistojnë në botën e tyre të vogël, por ata na lejuan të mësojmë pak rreth asaj që i bën ata të punojnë kaq mirë së bashku.

Ne e admirojmë këtë çift të bukur dhe ju ftojmë të lexoni disa faqe nga libri i tyre i dashurisë. Ne besojmë shumë se të qënit i/e dashuruar e kthen njeriun në versionin më të mirë të mundshëm të vetes.

Mos kini frikë të bëni lëvizjen e parë.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Greg Williams (@gregwilliamsphotography) in data:

Rooney Mara mori vëmendjen e Joaquin kur ata po punonin për filmin Her së bashku. Phoenix, megjithatë, mendoi se ai nuk e pëlqente dhe kishte frikë t’i afrohej. Më vonë rezultoi që Rooney ndihej po njësoj si Joaquin, por ishte shumë i trembur për të bërë një veprim. Siç zbuloi aktori:

“Ajo është vajza e vetme që kam parë ndonjëherë në internet. Ne ishim thjesht miq, miq me email. Nuk e kisha bërë kurrë mëparë. Asnjëherë mos kërko një vajzë në internet.”

Ndonjëherë thjesht duke qenë aty, është gjithë mbështetja që mund t’ju duhet.

Phoenix flet hapur për të jetuarit me ankth. Shpesh ndikon në punën e tij dhe të qenit në syrin e publikut e shqetëson shumë. Suksesi i Joker nënkuptonte që aktori duhej të bënte paraqitje dhe fjalime të shumta në tapet të kuq, të cilat mund të jenë një makth i vërtetë për dikë që nervozohet në publik. Rooney ishte në krah të tij në pothuajse çdo ngjarje, duke i siguruar rehati dhe mbështetje.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Greg Williams (@gregwilliamsphotography) in data:

Fotografitë e shumta të sinqerta të çiftit nga viti i kaluar hedhin një vështrim të vogël në intimitetin e tyre, dhe është e qartë se sa shumë kujdesen për njëri-tjetrin.

Nëse mendoni se është e shkruar të ndodhë, mos e humbni.

© Tullio M. Puglia / Stringer / Getty Images Enetrtainment / Getty Images © Vandeville Eric / ABACA / EAST NEWS

Joaquin Phoenix dhe Rooney Mara u fejuan në vitin 2019. Ishte hera e parë që aktori 45-vjeçar i propozoi dikujt. Ishte një surprizë e vërtetë për shumë njerëz, pasi disa thashetheme thanë që të dy Joaquin dhe Rooney e konsideronin martesën si “shumë kryesore”. Rezulton se ata thjesht ishin në kërkim të “një të tille”.

Respektoni vetitë e çuditshme të njëri-tjetrit, mos i rregulloni ato.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Greg Williams (@gregwilliamsphotography) in data:

Fotografia e Phoenix dhe Mara duke shijuar burgers vegan pas çmimeve Oskar hodhi në erë internetin, teksa i mahniti njerëzit nga ajo se me sa relativitet është ndërtuar marrëdhënia e tyre. Sigurisht, mund të duket e pavend, por për sa kohë sa ata kanë njëri-tjetrin, kush e ka problem?

Përveç kësaj, Phoenix tregoi pseudonimin e tij për Rooney gjatë fjalimit të tij në TIFF 2019. Joaquin tha se ai kishte një “dragua të ndyrë” që erdhi me të diku në audiencë dhe shtoi “Unë të dua ty”. Një emër i çuditshëm kafshësh, por tingëllon intim.

Dashuria na bën versionet më të mira të vetvetes.

© Amazon Studios © Film4 Production © Annapurna Pictures

Joaquin dhe Rooney u dashuruan në ekran dhe e bënë atë realitet. Ata më vonë bënë të kundërtën me 2 filma të tjerë. Në total, çifti ka bashkëpunuar në 3 filma së bashku dhe, secilën herë, shfaqjet e tyre ishin elektrike. Filmat përfshijnë Her (2013), Mary Magdalene (2018), dhe Don’t Worry He Won’t Get Far On Foot (Mos u shqetëso se ai nuk do të shkojë larg në këmbë), (2018).

Ata gjithashtu punuan së bashku pas kamerës në një dokumentar për të drejtat e kafshëve të quajtur Dominion. Të dy aktorët rrëfenin. Phoenix dhe Mara janë vegjetarianë dhe ndonjëherë marrin pjesë në marshime kushtuar shkaqeve të mbrojtjes së kafshëve.

Mosha nuk e përcakton marrëdhënien

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Rain Phoenix (@rainjphoenix) in data:

Ekziston një hendek moshe 11-vjeçare midis Joaquin Phoenix dhe Rooney Mara, por sinqerisht ne nuk jemi as të sigurt se ata e vërejnë këtë ndopak. Çifti kurrë nuk e ka adresuar atë, pasi ata me shumë gjasë as nuk e mendojnë. Pastaj, ata nuk janë shembulli i parë i dy të dashuruarve me një diferencë të madhe moshe, dhe ata nuk do të jenë të fundit.

Gjërat e vogla kanë rëndësi

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Greg Williams (@gregwilliamsphotography) in data:

Si 2 yje filmash, Rooney dhe Joaquin bëjnë një jetë mjaft të thjeshtë. Ata kënaqen duke medituar, duke luajtur me kafshët e tyre shtëpiake dhe duke lexuar. Phoenix dikur tha se pavarësisht se nuk është i dhënë pas TV apo vëzhgues filmash, ai duroi një dokumentar prej 10-orësh Netflix vetëm sepse e dashura e tij dëshironte. Ndonjëherë edhe gjestet më të vogla mund të bëjnë ndryshimin.