Historia e Dashurisë së Jason Statham Vërteton se Mosha është Vetëm një Numër pa Rëndësi!

© David M. Benett / Contributor / Getty Images © David M. Benett / Contributor / Getty Images

Ata janë një nga çiftet më të bukur në Hollywood-it. Romanca e modeles Rosie Huntington-Whiteley dhe aktorit Jason Statham ka zgjatur pothuajse 10 vite të tëra! Gazetat kanë vazhduar të pyesin se sa do të zgjasë marrëdhënia e tyre, sepse dikush mund të argumentojë se nuk është një dyshe perfekte. Por historia e tyre e dashurisë ka provuar të jetë krejt e kundërta!

Ne jemi aq të ngazëllyer për marrëdhënien afatgjatë të Jason dhe Rosie dhe duam të ndajmë historinë e tyre të dashurisë me ju!

© Hahn Lionel / ABACA / East News

Ata janë fejuar gati 4 vjet më parë dhe ata tashmë kanë një fëmijë. Marrëdhënia e tyre duket se është më e fortë se kurrë dhe në fakt është e vështirë të mbahet mend nëse ka pasur një kohë kur ata nuk kanë qenë bashkë. Pra, këtu është një përmbledhje e shkurtër e kush janë Jason Statham dhe Rosie Huntington-Whiteley dhe si, ku, dhe kur filluan lidhjet.

© Chris Jackson / Staff / Getty Images © Amanda Edwards / Stringer / Getty Images

Rosie Huntington-Whiteley, 32 vjeç, është një supermodele, aktore dhe një ish-engjëll i Victoria’s Secret. Në moshën 16 vjeç, ajo dërgoi një rezyme të saj në Profile Models për të qenë specialiste e PR-it, por kur hyri në intervistë, asaj iu kërkua të bëhej modele. Brenda disa vitesh, ajo bëri kontrata me Clinique, DKNY, Ralph Lauren, Victoria’s Secret … dhe gjithashtu fitoi dashurinë dhe admirimin e fansave të pasur dhe të famshëm.

© UnitedCBA Movies / youtube © Christopher Polk / Staff / Getty Images

Jason Statham, 52 vjeç, nuk e filloi karrierën e tij të aktrimit deri në moshën 32 vjeç. Që kur ishte i ri, ai ishte në ekipin kombëtar të zhytjeve britanike. Për të fituar para, ai shiste orë të rreme Cartier dhe parfume në rrugë. Në vitet ’90, ai ishte i ftuar si pjesë e një fushate reklamimi Tommy Hilfiger si një atlet. Më vonë, Guy Ritchie i ofroi një rol në Lock, Stock dhe Two Smoking Barrels. Kështu filloi dhe karriera e tij e mrekullueshme e aktrimit.

Jason dhe Rosie u takuan në vitin 2010 në Festivalin e Muzikës Coachella. Një nga engjëjt më tërheqës të Victoria’s Secret dhe ylli i filmave të Guy Ritchie kishin dëgjuar për njëri-tjetrin edhe më parë dhe pothuajse menjëherë filluan takimet. Për dallim nga shumë çifte të tjerë të famshëm, ata e fshehën me kujdes marrëdhënien e tyre dhe nuk u nxituan për të ekspozuar ndjenjat e tyre.

© jasonstatham / instagram

Pas gati 6 muajsh, çifti filloi të jetojë së bashku dhe të dalin hapur së bashku. Sigurisht, ata morën shumë vëmendjen e publikut për shkak të diferencës së tyre në moshë prej 20 vjetësh.

© Jon Furniss / Invision / AP / East News

Ndërsa Rosie pranon në një intervistë, ajo u tërhoq nga sensi i jashtëzakonshëm i humorit të Jason, jo nga imazhi i djaloshit macho që ai portretizon në filma. Kur një person e di se si të bëjë të qeshësh në momentin e duhur, bota jote ndryshon. Ajo gjithashtu vlerëson se ndihet gjithmonë e mbështetur nga ai.

© Gregg DeGuire / Contributor / Getty Images

Në Janar 2016, paparacët vunë re në gishtin e Rosie një unazë fejese me diamant. Çifti më vonë konfirmoi se ishin fejuar, por nuk komentuan në asnjë mënyrë pyetjet në lidhje me dasmën. Në vjeshtën e të njëjtit vit, Rosie u shfaq në tapetin e kuq me bark të madh, dhe në qershor të 2017 ata mirëpritën djalin e tyre – Jack Oscar Statham.

© rosiehw / instagram

Në rrjetet sociale, ata gjithashtu rrallë publikojnë foto të njëri-tjetrit, përveç në raste të veçanta. Për shembull, Rosie postoi foton e Jason me fjalët, “Gëzuar ditëlindjen dashurisë së jetës sime.” Dhe Jason ndau një foto të Rosie për herë të parë, duke uruar gruan e tij për fillimin e markës së saj të bukurisë, duke shkruar, “Jam kaq krenar të të shoh të ndjekësh ëndrrat tua dhe t’i bësh ato realitet. Urime zemër.

© Rabbani and Solimene Photography / Contributor / Getty Images

Është thjesht befasuese se si këta 2, të dy njerëz shumë të famshëm, të cilët janë gjithmonë në sy të publikut, arrijnë t’i mbajnë marrëdhëniet e tyre private, pa dhënë asnjë bazë për thashetheme. Dhe kohëzgjatja e romancës së tyre flet vetë.