Motrat dhe Vëllezërit e të Famshmëve që në Vend të Shkëlqimit, Zgjodhën të Bëjnë një Jetë të Qetë

© James Whatling / Mega Agency / East News © jmidy / instagram

Të kesh një person të famshëm në familjen tënde është gjithmonë një avantazh. Për të numëruar të gjitha dinastitë e famshme, do të na duheshin javë! Por jo të gjithë duan të përmenden në media, edhe nëse të afërmit e tyre janë yje.

Ne zbuluam se cilët njerëz të famshëm kanë vëllezër dhe motra që preferojnë të mos jenë në qendër të vëmendjes.

James Franco dhe vëllai i tij Tom

© Kimberly White / Gettyimages

Një vëlla i aktorëve James Franco dhe Dave Franco, Tom u provoi të aktronte, por vetëm mori pjesë në role shumë të vogla në disa filma, por ai madje as nuk u kreditua. Sidoqoftë, ai ka një pasion krejtësisht të ndryshëm – ai e do pikturën dhe madje themeloi një grup arti kalifornian, Firehouse.

Lupita Nyong’o dhe vëllai i saj Peter

© Albert L. Ortega / Gettyimages

Ylli i 12 Years a Slave mendon se vëllai i saj Peter është njeriu më i rëndësishëm në jetën e saj. I riu që shoqëron motrën e tij në ngjarje publike me kënaqësi i kushtoi jetën e tij futbollit.

Robert Pattinson dhe motra e tij Victoria

© Joe Sutter/PacificCoastNews / BWP Media / East News © Nick Harvey / Gettyimages

Motra e aktorit të famshëm që luajti Edward Cullen në Twilight, mbështeti vëllain e saj në mënyrë aktive kur ai po zgjidhte rrugën e tij në karrierë, por nuk donte të njëjtën gjë për veten e saj. Ajo vendosi të ndërtojë një karrierë në reklama.

Rachel McAdams dhe vëllai i saj Daniel

© Stefanie Keenan / Gettyimages

Vëllai i aktores së Hollivudit zgjodhi një rrugë karriere që nuk ka asnjë lidhje me botën e kinemasë. Daniel është themeluesi i kompanisë McAdams Fitness ku punon si trajnues i forcës.

Colin Farrell dhe motra e tij Claudine

© Jon Kopaloff / Gettyimages

Claudine pati një rol të vogël në filmin aksion, Daredevil. Por ajo vendosi të mos e vazhdojë karrierën e saj si aktore dhe u bë asistentja e vëllait të saj.

Cara Delevingne dhe motra e saj Chloe

© Michel Dufour / Gettyimages

Motra ose modelja dhe aktorja e njohur u arsimuan në biomjekësi. Por Chloe vendosi të punojë në një fushë tjetër: së pari, ajo ishte menaxhere e një dyqani veshjesh dhe më pas provoi veten me dyqanin e saj personal. Për momentin, Chloe është një aktiviste bamirësie dhe mbështet një fondacion kanceri.

Justin Theroux dhe vëllai i tij Sebastian

© PacificCoastNews.com / EAST NEWS

Fatkeqësisht, ka shumë pak informacion për vëllain e vogël të këtij aktori amerikan, përveç faktit që profesioni i tij nuk ka asnjë lidhje me botën e kinemasë. Për më tepër, njerëzit në internet diskutojnë se sa shumë i ngjajnë 2 vëllezërit njëri-tjetrit dhe se Sebastian vishet shpesh si Justin.

Doutzen Kroes dhe motra e saj Rens

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Doutzen Kroes (@doutzen) in data:

Motra e modeles holandeze është një kuzhiniere profesioniste. Ajo ka shkruar disa libra në lidhje me ushqimin e shëndetshëm dhe gjithashtu ka blogun e saj.

Lana Del Rey dhe motra e saj Caroline Grant

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Chuck (@yourgirlchuck) in data:

Motra më e vogël e këngëtares së famshme kishte talent në fotografi. Caroline ka bërë shumë fotosesione për Lana-n.

Britney Spears dhe vëllai i saj Bryan

© Chris Pizzello / Invision / AP / East News

Vëllai më i madh i Britney ka qenë gjithmonë pranë saj gjatë gjithë karrierës së saj. Sot, ai është menaxheri i saj dhe është gjithashtu një prodhues i televiziv dhe i filmit.

Jennifer Garner dhe motrat e saj Melissa dhe Susannah

© Michael Tran / Gettyimages

Aktorja dhe producentja amerikane ka 2 motra që i ngjajnë shumë. E madhja, Melissa, punon në biznesin e reklamave dhe motra më e vogël, Susannah, është një shtëpiake që rrit një vajzë.

Kim Kardashian dhe vëllai i saj Rob

© kimkardashian / twitter

Roberti tregoi aftësitë e tij në industrinë e modës dhe në të vërtetë pati një shans për të qenë në të dy anët: ai ishte një model dhe një stilist. Dhe ai u shfaq vetëm në disa sezone të shfaqjes së familjes së famshme. Që atëherë, vëllai i Kim vendosi të bëhej biznesmen.

Kate Middleton dhe vëllai i saj James

Vëllai më i vogël i Dukeshës së Kembrixhit nuk dëshiron të jetë një personazh publik. Atij i pëlen shumë të merret me riparimin e makinave të vjetra, kampimi, shumimi i bletëve dhe të shëtisë enin e tij. Ai gjithashtu ka një kompani që prodhon kartolina të bëra me alte.

Melissa McCarthy dhe motra e saj Margie

© Christopher Polk / Gettyimages

Motra e aktores së famshme komike ka një punë të rëndësishme: Margie punon si Drejtore e Përkohshme e Shkencës për Shoqëri me Fondacionin Shkencor në Irlandë.

Emily Blunt dhe motra e saj Felicity

© David M. Benett / Gettyimages

Felicity, i cila gjithmonë është magjepsur nga librat, punon si agjente letrare. Asaj i pëlqejnë librat thriller dhe fantastiko-shkencorë.