Të Dalësh me të Njëjtën Veshje më Shumë se Një Herë është Krejt Normale, e Vërtetuan të Famshmit

Moda e epokës moderne ka rregulla shumë të rrepta, siç konsiderohet si e gabuar të vishni të njëjtën veshje dy herë, dhe mendohet se duhet të azhurnoni koleksionin tuaj të rrobave çdo sezon kur të vijnë koleksionet e reja. Shumica e të famshmëve i ndjekin këto kërkesa, por të tjerët i shkelin me guxim.

Ne kemi zgjedhur 9 të famshëm që nuk kujdesen për këto rregulla të modës dhe të cilët nuk kanë frikë të shfaqen me të njëjtën veshje dy herë apo edhe 3 herë.

Cate Blanchett

© Jordan Strauss / Invision / AP / East News © Vianney Le Caer / Invision / AP / East News

Kjo aktore e Hollivudit mund të veshë me lehtësi dy herë të njëjtat rroba për një ceremoni të Tapetit të Kuq. Ajo veshi këtë fustan të mrekullueshëm Armani për ceremoninë e Globit të Artë në Janar 2014, dhe 4 vjet më vonë, ajo u shfaq me të njëjtën veshje në Kanë.

Anna Wintour

© East News © Ron Sachs / CNP / AdMedia / Capital Pictures / EAST NEWS

Sado e habitshme të mund të duket, redaktorja e Vogue dhe një nga figurat më me ndikim në botën e modës, shpesh vesh 2 herë të njëjtat veshje. Në vitin 2012, në pritjen e Kryeministrit Britanik, ajo kishte veshur veshjen me të cilën ajo ishte shfaqur edhe 3 vjet më parë në një ngjarje Met Gala.

Helena Bonham Carter

© KENNELL KRISTA / SIPA / EAST NEWS © Jon Furniss / Invision / AP / East News

Për shkak se kjo aktore ka një shije shumë ekstravagante, çdo paraqitje e saj lën një përshtypje të paharrueshme. Por pavarësisht kësaj, Helena nuk e ka aspak problem të veshë të njëjtën veshje dy herë. Kështu, në vitin 2012 në Festivalin e Filmit në Londër ajo kishte veshur të njëjtin fustan që kishte veshur një vit më parë, thjesht me një stil flokësh ndryshe dhe aksesorë të tjerë.

Victoria Beckham

© IMP FEATURES / East News © MEGA / Mega Agency / East News

Kjo zonjë gjithmonë duket e frikshme, nuk ka rëndësi nëse ajo thjesht po del vetëm apo po bën diçka të rëndësishme. Por ajo nuk sheh asgjë të keqe tek veshja e të njëjtës rrobë dy herë dhe ajo di t’i përdorë ato në mënyrë efektive.

© victoriabeckham / Instagram © victoriabeckham / Instagram

Në llogarinë e saj në Instagram, ajo madje poston foto me të njëjtën veshje që janë marrë në vite të ndryshme.

Michelle Obama

© Polaris / East News © AP / East News

Ish Zonja e Parë e SHBA gjithmonë dukej e shkëlqyeshme, edhe kur veshte të njëjtën veshje dy herë. Kështu që, në Shtator 2010, Michelle u shfaq me një fustan të zi me një model lulesh në një ngjarje në New York dhe 2 vjet më vonë, ajo veshi të njëjtën veshje gjatë një vizite zyrtare në Arlington.

© Pete Souza / News PIctures / EAST NEWS © AFP / EAST NEWS

Ajo gjithashtu veshi dy herë këtë fustan të ndritshëm, duke ndryshuar vetëm flokët dhe numrin e perlave rreth qafës.

Helen Mirren

© Greg Allen / Invision / AP / East News © Evan Agostini / Invision / AP / East News

Një aktore Hollywoodi e këtij niveli mund të bëjë gjithçka që dëshiron: Helen kishte veshur të njëjtën veshje në një distancë prej vetëm 2 muajsh Ajo me të vërtetë duhet ta ketë pëlqyer këtë fustan Dolce & Gabbana me printimet e vizatimeve për fëmijë.

Kate Middleton

© i-Images / Polaris / East News © papixs / EAST NEWS

Dukesha e Kembrixhit tashmë i ka dëshmuar botës dhe Britanisë se ajo është një person pragmatik dhe i veshur. Ajo i pëlqen rrobat që nuk janë të markave shumë të shtrenjta dhe ajo vesh të njëjtat gjëra 2 apo edhe 3 herë. Madje, ajo vesh shumë herë të njëjtat veshje të saj, duke ndryshuar vetëm aksesorët dhe stilin e flokëve.

© AP / East News © PacificCoastNews / EAST NEWS © East News

Kjo veshje nga Alexander McQueen tashmë ishte veshur nga Kate dy herë para se ajo të shfaqej në martesën e Princ Harry dhe Meghan Markle me të.

Meghan Markle

© Nieboer / DDP Images / East News © James Whatling / Mega Agency / East News

Dukesha e Sussex e mban veten dhe gjithashtu vesh të njëjtat rroba disa herë. Veshja vjollce Aritzia, e cila kushtonte më pak se £100, ku ajo u vesh me pallton e saj të kuqe, u diskutua gjerësisht në industrinë e modës. Por pavarësisht kësaj, Meghan së fundmi u shfaq në publik duke veshur atë fustan përsëri.

© Stephen Lock / i-Images / i-images / East News © v.d. Werf / DDP Images / East News

Kjo veshje, me vija të bardha, ishte veshur nga Meghan Markle kur ajo vizitoi Sidnein në fund të vitit 2018. Një vit më vonë, ajo e veshi përsëri në Afrikën e Jugut.

Meryl Streep

Në vitin 2009, aktorja bëri bujë kur u shfaq në një ngjarje BAFTA duke veshur një fustan që kishte veshur për një ceremoni Oscar në 1979. Që atëherë, Meryl është bërë një aktore me famë botërore, ajo ka fituar shumë çmime, dhe ka patur 4 fëmijë , por fustani 30-vjeçar dukej se i rrinte edhe më mirë se sa hera e parë që e veshi atë.

Bonusi: Kim Kardashian dhe Kris Jenner

© PacificCoastNews.com / EAST NEWS © Evan Agostini / Invision / AP / East News

Ndonjëherë, ndodh që nënat dhe vajzat të ndajnë veshjet e tyre. Dhe madje edhe një familje me stil dhe e pasur si klani Kardashian-Jenner nuk e ka aspak problem këtë gjë.