Trendet e Veshjes që Viti 2020 do t’i Nxjerrë Jashtë Mode

© viihrocha / Instagram © viihrocha / Instagram

Në industrinë e modës, tendencat shkojnë e vijnë më shpejt nga sa mund ta imagjinojmë. Pra, kur themi se diçka nuk është më në modë, kjo nuk do të thotë se tendenca do të zhduket plotësisht, apo se është e gabuar ta përdorni atë veshje apo aksesor. Shumicën e kohës, tendencat zgjasin një, 2, apo edhe 3 sezone.

Kjo është arsyeja pse këto stile nuk do të zhduken brenda natës, por do të shkëputen pak nga pak, për të krijuar hapësirë për pajisje të reja, pëlhura, modele dhe printime.

Ne kemi bërë disa hulumtime për t’ju treguar se cilat stile do të vendosin trendin në sezonin e ardhshëm dhe cilat do të fillojnë të zbehen. Shikojini ato dhe frymëzohuni!

Guaska deti

© ch.phr8ph / Instagram © ch.phr8ph / Instagram

Guackat e detit mbizotëruan në bizhuteritë 2019. Ne i kemi parë në vathë, gjerdanë, rrathë dhe madje edhe kuleta. Këtë vit, ata do t’i lënë vend perlave klasike dhe elegante.

Kapelet prej kashte. Përshëndetni kapelet e bejsbollit!

© juliafaria / Instagram © juliafaria / Instagram

Mbrojtja nga dielli gjatë verës është thelbësore. Ndërsa vitin e kaluar, kapelet e kashtës vendosin trendin, viti 2020 do t’i shohë kapelet si një nga aksesorët e tij të preferuar. Ata duken bukuroshe dhe u japin grave një pamje të lehtë, të freskët dhe të bukur me vetëm një artikull.

Çanta kashte

© ch.phr8ph / Instagram © ch.phr8ph / Instagram

Kjo nuk do të thotë që çanta prej kashte nuk do të jetë më moderne sezonin e ardhshëm. Sidoqoftë, tani e tutje, adhuruesit e modës do të fillojnë të investojnë në çanta me rruaza për të krijuar pamje rastësore dhe elegante.

Çantat e varura

© moguerini / Instagram © moguerini / Instagram

Për sa i përket mbathjes së këmbës, mund t’i themi lamtumirë shiritit me takë të hapur. Sandalja me këmbë katrore është ajo që do të shihni kudo në vitin 2020.

Vija

© gio_ewbank / Instagram © gio_ewbank / Instagram

Le të flasim për modele. Vijat ishin një sukses absolut në vitin 2019, veçanërisht vijat shumëngjyrëshe. Por ajo që premton të krijojë një hyrje të madhe në sezonet në vazhdim janë bluzat artistike dhe shumëngjyrësh kravatë, të cilat tashmë varen në garderobat e shumë fashionistave.

Tonet neutrale

© camilacoelho / Instagram © camilacoelho / Instagram

Ata tonet pastelë që sunduan verën e kaluar do të marrin një vend prapa duke u zënë nga tonet neon tokësore dhe të gjalla. Veshjet e plazhit do të jenë plot ngjyra të ndritshme.

Pantallona capri

© thassianaves / Instagram © thassianaves / Instagram

Ne u emocionuam kur capri-t morën emër. Të shkurtra dhe të freskëta, ata shkojnë në mënyrë të përsosur me sezonin e verës. Ata do të mbeten të njohura, por do të marrin një pamje të re si xhinse të ndezura dhe të shkurtuara. Dizajni nuk është i lirshëm dhe do të bëhet pamja perfekte e cilësisë së mirë dhe fashion-it për çdo femër.

Printimet Jaguar

© Anitta / Instagram © Anitta / Instagram

Printimet e lëkurës së kafshëve u bënë një prirje për vite me rradhë dhe një model thelbësor për çdo veshjet. Ne as nuk dyshojmë nëse do të bëhet një trend sezonin e ardhshëm; thjesht pyesim veten se cili rint print i lëkurës së kafshëve do të jetë më i njohur. Deri në vitin 2020, ju mund të vini bast se zebrat do të zënë vendin e jaguarëve.

Mom jeans

Modeli më i njohur i xhinseve (shih foton në krye të artikullit) në sezonet e fundit është, pa dyshim, mom jeans. Megjithatë, këtë verë silueta e pantallonave do të bëhet edhe më e madhe dhe më shumë se xhinset klasike Grandma. Dizajni është më i gjatë në nivelin e belit.

Pëlhura natyrale

© chiaraferragni / Instagram © chiaraferragni / Instagram

Pambuku dhe liri, të cilat kanë një stil më neutral, ishin shumë në modë sezonin e kaluar. Tani, ne do të kthehemi në kohë për të rizbuluar një material të harruar: Organza, një pëlhurë e lehtë dhe transparente që do t’ju bëjë të ndiheni të bukur gjatë verës.