10 Sjellje të Burrave të Cilave Gratë u Japin Shumë Rëndësi

©Getty Images, © Denis Makarenko/Shutterstock.com

Zhvillimi i ndjenjave për një burrë mund të fillojë nga detajet e vogla dhe situatat specifike.

Gratë zakonisht kanë një sy të mprehtë për këto tipare, ndërsa djemtë, në përgjithësi, as nuk i kuptojnë fuqitë e tyre magjike. Edhe pse tërheqja midis 2 personave nuk mund të shpjegohet plotësisht, ka disa elemente që sigurisht e lehtësojnë atë dhe e bëjnë personin tjetër shumë tërheqës.

Ne jemi magjepsur me arsyet që i bëjnë që zemrat e femrave të dridhen. Kjo është arsyeja pse ne kemi mbledhur një listë të gjërave që gratë duan të gjejnë kur kërkojnë “atë”.

Shfaqja e brishtësisë dhe shprehja e emocioneve

© Blue Valentine/The Weinstein Company

Meshkujt më së shpeshti mendojnë se duhet të duken maço dhe të ashpër, por e vërteta është se ndarja e ndjenjave dhe të mos kesh frikë të hapesh është ajo që i tërheq vërtet gratë. Duke zbuluar anën e tyre të ndjeshme, ata po lejojnë që personi tjetër t’i kuptojë plotësisht ato, dhe kjo sigurisht ndërton një lidhje më të thellë dhe më të fortë midis partnerëve.

Të qënit thellësisht të apasionuar pas diçkaje

© piercebrosnanofficial/Instagram, © piercebrosnanofficial/Instagram

Të shikosh një njeri të zhytur plotësisht në hobin e tij të preferuar është një përvojë magjepsëse. Pavarësisht nëse ai po restauron makinën e tij, pikturën ose po pastron pishinën, fakti që ai kujdeset shumë për diçka tregon se ai ka durim, mund të angazhohet plotësisht dhe nuk ka frikë të zhytet në gjërat që i do. Hobet i lejojnë njerëzit të përmirësohen vazhdimisht me veten e tyre dhe t’u qëndrojnë mendimeve të shëndetshme, duke i bërë ata partnerë më të besueshëm të jetës.

Të qënit dëgjues të mirë

© Like Crazy/Paramount Vantage

Ta gjeni atë të papërgatitur me një detaj të vogël që asaj i kishte rrëshqitur në një bisedë disa ditë më parë mund të jetë befasuese. Mbi të gjitha, një njeri që është një dëgjues i shkëlqyeshëm vlerësohet, dhe duke kujtuar atë që gjysma e tij tjetër kishte përmendur disa kohë më parë dëshmon se ai me të vërtetë kujdeset dhe se ai po i jep partneres së tij përparësi.

Pak djersë nuk i ka bërë keq askujt.

© Evan Agostini/Invision/AP/East News

Mund të ketë më shumë gjëra mbi djersën nga sa mendojmë. Sipas një studimi, djersa e burrave përmban një përbërje që modifikon nivelet hormonale të grave, i bën ato të ndihen më pozitive, rrit rrahjet e zemrës dhe i ndez ato. Kështu që herën tjetër kur djersiteni, mos u shqetësoni – ka shumë mundësi që kjo të ju bëje mirë të dyve.

Të qenit i përpiktë në lidhje me pamjen e tij

© cristiano/Instagram, © zacefron/Instagram

Përveç faktit të qartë se të kesh një partner të zot, të pastër dhe të kompletuar mirë është kënaqësi për të gjitha shqisat, një njeri që i kushton kohë vetes për t’u dukur më mirë vlerësohet shumë për shumë arsye. Të kesh ritualet e përditshme dhe t’u përmbahesh atyre do të thotë që personi është i qëndrueshëm dhe nuk është dembel.

Dhe mbi të gjitha, nëse një djalë kujdeset për veten, kjo do të thotë që ai e njeh vlerën e tij dhe e do atë që është, prandaj, ai është gati të ndërtojë një lidhje të fortë me një partner. Sepse për të filluar një marrëdhënie të shëndetshme, të dyja palët së pari duhet të jenë të rehat në lëkurën e tyre.

Përthyerja e mëngëve

© VILLARD/NIVIERE/SIPA/EAST NEWS, © AFP/EAST NEWS

Burrat që rrotullojnë mëngët e këmishës kanë një nga ato gjëra misterioze që i bëjnë shumicën e grave të vdesin për ta. Për shumicën e femrave, ka diçka të pashpjegueshme të parezistueshme në të parit e parakrahëve dhe venave të një burri. Ndoshta një mëngë e mbështjellë nënndërgjegjeshëm tregon se një burrë nuk ka frikë të ndotë duart dhe të ofrojë ndihmë. Cilado qoftë arsyeja e vërtetë burrat duhet ta bëjnë këtë stil më shpesh.

Është i hapur dhe e tregon përmes gjuhës së trupit të tij

© The Great Gatsby/Warner Bros. Pictures, © Denis Makarenko/Shutterstock.com

Mund të thuash shumë për dikë vetëm nga mënyra se si ai ulet dhe mban qëndrim ndaj të tjerëve. Dhe gjatë shekujve, gratë kanë zotëruar artin e leximit të burrave. Sipas një studimi, të kesh një sjellje të relaksuar dhe shtrirë është një shenjë e hapjes, e cila konsiderohet të jetë tërheqëse dhe romantike. Pra, krahët e mbyllur dhe këmbët e kryqëzuara janë një “jo” e madhe kur bëhet fjalë për lojën e takimeve.

Kujdesi për miqtë me 4 këmbë

© thehughjackman/Instagram

Ai thjesht mund të ecë rastësisht me shokun e tij të mbuluar me qime në rrugë, por kjo mund të jetë e mjaftueshme për të tërhequr vëmendjen e grave dhe për të tërhequr interesin e tyre. Sipas rezultateve të një studimi, burrat kanë më shumë shanse të marrin numrin e një gruaje kur shoqërohen me kafshën e tyre.

Por kjo mund të mos vijë si befasi. Përveçse kafshët shtëpiake janë të adhurueshme, mbajtja e tyre është një përgjegjësi e madhe dhe kërkon shumë përkushtim dhe kujdes. Pra, ky mund të jetë një tregues i mirë se djali është gati të qetësohet dhe ka një personalitet të dashur.

Sytë e tij zbuten kur shikojnë atë

© 500 Days of Summer/Fox Searchlight Pictures

Ne nuk mund ta mohojmë se sytë mund të flasin dhe të shprehin një ton emocionesh. Pra, është e kuptueshme që një burrë që ju shikon me një shikim të butë dhe të dashur mund të jetë i parezistueshëm dhe t’i bëjë gjunjët tuaj të dobët. Një numër i madh i grave zbuluan se edhe pse i dashuri i tyre mund të jetë i panjohur me këtë, ky lloj kontakti me sy është i mjaftueshëm për t’i bërë ato të shkrihen.

E di rrugën e tij nëpër kuzhinë

© davidbeckham/Instagram

Thënia thotë se rruga drejt zemrës së dikujt është përmes stomakut dhe shumë gra pajtohen që një burrë që gatuan është një fat i madh. Ka diçka kaq të pamohueshme tërheqëse duke parë burrin tuaj të provojë një recetë të re ose të rikrijojë pjatën e famshme të lazanjës. Është një shenjë që i pëlqen të kujdeset për ju, dëshiron të ju kënaqë dhe do të ju mbajë të kënaqur – dhe askush nuk do të thoshte jo për këto gjëra.